Dzień 11 – skok wagi?

5751301741_7b91488044_o

Wczoraj piwkowanie z kumplem, a dziś zaskoczenie na wadze.

Waga rano

Rano 131,2 kg czyli znów w górę, ale zrzucam to na dzień wcześniejsze lekkie pofolgowanie przy spotkaniu z kumplem, przy którym wpadło nieco więcej kalorii i węglowodanów niż bym normalnie spożył.

Jak już wspominałem – wahania wagi są normalne podczas odchudzania, szczególnie u kobiet i ma na to wpływ bardzo wiele czynników. Jeśli więc chcemy się ważyć codziennie to musimy się do tego odpowiednio nastawić i nie przejmować takimi sytuacjami.

Na razie nie panikujemy tylko działamy, a gdyby przez kilka dni nic się nie działo tzn., że coś jest nie tak i trzeba będzie może obciąć węgle albo nawet i kalorie na jakiś krótki czas, ale tego raczej bym unikał. Jest jeszcze możliwość, że to kwestie zdrowotne, ale mam nadzieję, że nic tutaj aż tak daleko nie zaszło.

Trening

Drugi dzień bez treningu, a po nim już 2, w których śmigam na siłkę.

Jedzenie

Dziś nieco ograniczyłem kalorie, śniadanie zjadłem dość późno. Postanowiłem tak zrobić z racji wczorajszego wspomnianego folgowania. Makro wyszło bardzo fajnie.

dieta 2000 kcal

Posiłek 1

Śniadanie białkowo-tłuszczowe, ale to nie efekt obecnej mody, trendów tylko tak sobie postanowiłem, że zjem w ten sposób, a węgle sobie zostawię na później, co jakby nie było ma też swoje zalety (węgle na noc są bardzo ok, mimo utartych mitów!).

madero keczap dieta

Wspominałem już o fajnych ketchupach jak Markowy Roleski czy Pudliszek no i ten oto z Biedry – Madero – też jest jakościowo dobry. Skład mógłby być nieco krótszy (mniej składników), ale szacun za wysoką ilość pomidorów zużytych do wyprodukowania 100g keczupku.

ketchup madero biedronka skład kalorie makro węglowodany

Posiłek 2

Tutaj sobie zrobiłem tortillę z mięskiem, warzywami, sosami. Ostatnio samemu zrobiłem fajną żytnią pizzę na patelni, ale niestety tym razem skorzystałem z gotowego placka, wrapa, tortilli i to – o maj gat – pszennej. Niestety nie znalazłem w Biedronce jakiejś lepszej jakościowo – żytniej czy chociaż z dodatkiem mąki żytniej. Jak popatrzymy na skład to też nie jest za różowo – niby zwykły placek, a lista składników długa….

tortilla pszenna

tortilla pano kalorie makro skład

tortilla pszenna pano przepisy

Posiłek 3

I tutaj wpadła większa liczba węglowodanów, ale i sporo białka.

chleb graham dieta odchudzanie redukcja

Może nie jest to chleb o idealnym składzie, ale jak nieraz wspominałem – chcę żywić się zdrowo, odżywczo, ale też nie popadać w jakąś paranoję. Smakowo chleb bardzo dobry.

surówka Rarytasek kalorie węgle

Surówek gotowych raczej unikam, bo jednak warzywa i owoce są dla nas bardzo dobre, zdrowe więc skoro już je zjadam to chciałbym żeby faktycznie były wyposażone w te swoje dobre elementy, a nie że po nie wiadomo jakiej obróbce przez producenta – tych wartości już nie ma. Albo, że nawalono do tych warzywek nie wiadomo po co różnych zbędnych dla mnie składników.

Nie twierdzę, że ten produkt jest jakiś najgorszy na świecie, bo jak widać zdarza się, że z takich gotowców korzystam, ale zawsze będę uważał, że najlepiej zrobić sobie jakąś sałatkę, surówkę samemu.

Pożegnanie

Już jutro piąteczek, tak więc wyśpijcie się, idźcie do pracy, a potem w tango. Znaczy się na trening!

 

Wpis dotyczy dnia:  12 stycznia 2017

Podobne wpisy

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *