Dzień 5 – tatarek

9382942005_b95874cd75_k

Lubicie surowe mięso?

Waga rano

Poranny pomiar wskazał 132,1 kg czyli jest ok, wynik jak dzień wcześniej.

To oczywiście nie żaden zastój, bo:

  • waga nie zawsze będzie spadać z dnia na dzień, czasem nawet może danego dnia być więcej niż dzień wcześniej, mimo iż organizm realni jakiś tłuszcz zapasowy spalił
  • więc wahania wagi są jak najbardziej normalne i nie można na ich podstawie panikować; waga to jedno, ale wygląd i skład ciałą to drugie! Można przeprowadzić odchudzanie, ważyć na końcu tyle samo co na początku, a wyglądać o niebo lepiej, bo spalono tłuszcz i zbudowano mięśnie. Tak – to jest możliwe, nawet dla naturala – przede wszystkim jeżeli rozpoczyna swoją przygodę z siłownią
  • jak wiecie dzień wcześniej miałem dzień wyższych kalorii więc nie dziwne, że ta waga nie poleciała w dół skoro organizm nabił się nieco więcej glikogenem, miał w sobie jeszcze jakieś resztki tego jedzenia

Trening

Treningu jako tako jeszcze nie przeprowadziłem, ale pobiegałem nieco z młodym i sankami po polu. Zawsze coś 😉

Jedzenie

Mamy 3 posiłki, a na koniec wypadł mały bonus alkoholowy – rodzina wpadła w odwiedziny. Mogłoby tego nie być, chociaż wiele nie wypiłem. Tak czy owak zawsze byłoby zdrowiej.

Niemniej wyszło całościowo ok, może mogłoby być z 30 g więcej białka – mogłem dobić na koniec shakiem z białkiem WPC, ale jestem w początkowej fazie więc stwierdziłem, że nie będę dobijał już tych ~ 120 kcal.

dieta 2017

Posiłek 1

A na śniadanie kanapki żytne z tatarkiem i musztardą. Było to niezłe, chociaż tatar gotowy, kupiony.

Zjadłem ten posiłek jak widać w rozpisce dość późno, ale skoro dzień wcześniej nieco sobie pofolgowałem to postanowiłem odczekać, aż faktycznie złapie mnie odczuwalny głód.

chleb odchudzanie jaki

Smaczny i dobry jakościowo chlebek. Warto zwrócić uwagę, że po otwarciu trzeba go spożyć w przeciągu 48 godzin.

tarar kraina mięsa

tatar biedronka kalorie

89% Mięsa to ładny wynik, ale dalsza lista składników mogłaby być krótsza. W smaku jest niezły chociaż czasem w rodzinie robimy samodzielnie i to jest dopiero smak! Niemniej tego też można by podrasować przyprawami, jajkiem i ogórkiem czy  co kto tam lubi.

kanapki z tatarem na diecie

Posiłek 2

Bardzo smaczny obiad – upieczone razem w worku udko z kurczaka i ziemniaki. Całe ze skórką. Do tego ogórki kiszone. Niebo w gębie :)

Mięso sobie oddzieliłem od kości, zważyłem i założyłem, że obróbka spowodowało jakieś 20% straty wagi.

Posiłek 3

Mamy tutaj powiedzmy alternatywę do kurczaków pikantnych z kfc czyli polędwiczki panierowane pikantne z Biedronki. Jak dla mnie są naprawdę pyszne. Usmażyłem je lekko (bo w końcu one już są gotowe) na oleju kokosowym.

pikantne polędwiczki biedronka dieta redukcja

polędwiczki panierowane biedronka skład kalorie

83% Mięsa to dobry wynik, ale jak widać lista pozostałych składników jest długa, co nie jest dobre. Nie wiadomo tak do końca jak producent usmażył mięso, jak cała obróbka przebiegała.

Jakie to ma znaczenie? Ano takie, że obróbka powoduje, że dany produkt może stracić dużo pozytywnych wartości, mogą powstawać związki szkodliwe, może też np. nasiąknąć jakimś syfnym olejem, na którym smażono coś wiele razy.

Nie zarzucam oczywiście tego producentowi tych polędwiczek – stwierdzam tylko, że z tą obróbką przez producentów może być różnie.

Jeśli chodzi o rozkład makroskładników to jest on jak dla mnie bardzo dobry.

Posiłek 4

I tutaj jak już wspominałem – lufa na dobranoc 😉

Pożegnanie

Ale się zima zrobiła, łohoho. Ale fajnie w sumie co nie? Życzę Wam szalonej zabawy na śniegu i wygranej bitwy na śnieżki 😛

 

Wpis dotyczy dnia:  6 stycznia 2017

Podobne wpisy

Rating: 5.0, from 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *