Drugi dzień odchudzania

vegetables-1323472

Dzień drugi zaliczony, równie udany jak ten pierwszy 😉

Waga rano

Pierwszego dnia 135 kg, drugiego mniej więcej o tej samej porze czyli po przebudzeniu i ubikacji, w samych galotach 133,1 kg. Bardzo ładny spadek, ale nie ma co tutaj patrzeć na matematykę, bo tłuszcz tak szybko się nie pali chociaż zawsze im mamy go więcej tym proces lipolizy jest szybszy.

Niemniej trzeba pamiętać, że w początkowej fazie odchudzania ubywa nam również dużo wody, resztek jedzenia, być może i mięśni jeżeli dieta byłaby bardzo ubogoenergetyczna i uboga w białko.

Trening

Na razie jeszcze bez dodatkowej aktywności.

Jedzenie

Zjadłem 3 duże posiłki, jeszcze jak widać zapas prawie 400 kcal został, ale sobie odpuściłem, bo głodu nie czułem. Jest to początek procesu i duża nadwaga więc niskie spożycie kcal może tylko wyjść mi na dobre.

dieta 2017

Posiłek 1

odchudzanie kiełbasa

Wędliny nie są najlepszym wyborem żywieniowym, wszak jest to produkt przetworzony, nie do końca wiadomo jak obrobiony przez producenta, często o bardzo kiepski składzie. Ta kiełbasa może nie jest idealna, bo znam lepsze – na przykład te z serii Naturrino Sokołowa, ale jest całkiem całkiem, a smokowo nic jej nie zarzucę 😉

morlińska z kurczaka skład kalorie węglowodany

dieta jaki keczup ketchup keczap

dobry ketchup dieta redukcja 2017

Jeden z najlepszych jakościowo ketchupów na rynku. Poza nim na pewno dobrze wypada Pudliszek oraz Madero z Biedronki. Czasem też kupuję z kotlina ten o mniejszej zawartości węglowodanów, a więc i kalorii, ale używam go wtedy kiedy faktycznie zależy mi żeby w danym posiłku już tych wartości nie podbijać.

twaróg dieta

Kupiłem kiedyś taki twaróg w Piotrze i Pawle, nie był zły, ale też jakoś strasznie mnie nie zachwycił.

Generalnie smak samego twarogu to trzeba lubieć. Na pewno o wiele lepszy jest z vegetą albo jakąś wędliną na kanapce albo jako element shakea. Można też zrobić pizze, w której spód/ciasto jest głównie z twarogu – robiłem takie coś kilka razy i jest to naprawdę dobre. Kiedyś zaprezentuję 😉

Posiłek 2

W pracy 2 burgery zrobione samodzielnie – takie jak dzień wcześniej, ser żółty i warzywka.

co jeść na redukcji w pracy

fit burgery 2017

zrzucanie kilogramów co zjadać w robocie

Posiłek 3

Po pracy obiado-kolacja, prawdziwa uczta czyli pyszne żytnie kanapki z filetem z kurczaka i dodatkami.

chleb żytni dieta bielsko biała

Bardzo smaczny chleb, każdemu szczerze polecę. Pewnie, że nie ma napisane jaka to dokładnie mąka żytnia (jaki numer), pewnie że mogłoby jej być więcej itd. Niemniej uważam, że to świetny kompromis między bezwartościowym białym pieczywem z najbardziej oczyszczonej mąki, a takim 100% razowcem żytnim.

Masło ma wiele wspaniałych właściwości, każdemu polecam. Do kanapek smakowo również wg mnie wypada o niebo lepiej od różnego rodzaju margaryn, mixów i innych smarowideł.

ogórki kiszone z milówki z cebulką na diecie

Kiszonki są smaczne (przynajmniej wg mnie), a ponadto mogą działać probiotyczne co jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Generalnie w domu robimy samodzielnie ogórki kiszone, ale nie starcza ich na cały rok więc od czasu do czasu stawiam na jakieś kupne i te z Milówki są naprawdę bardzo dobre, chociaż droższe od wielu innych. Wolę jednak zapłacić za jakość i smak – często te inne kupne były strasznie słone.

ser żółty odchudzanie

Skoro mamy kanapkową namiastkę burgera to nie mogło zabraknąć sera żółtego 😉

Pożegnanie

Dzięki za zapoznanie się z wpisem, pozdrawiam :-)

 

Wpis dotyczy dnia: 3 stycznia 2017

Podobne wpisy

No votes yet.
Please wait...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *